Pátek 5. května

    V pátek 5. května v 17 hodin vše zahájí v kostele v Tuchlovicích host festivalu, folklorní spolek Jasénka, který přijede až z valašského Vsetína. Páteční večer pokračuje vystoupením v Kulturním centru v Novém Strašecí, kde kromě domácího Čtyřlístku a Lístečku vystoupí hosté festivalu. Vedle Jasénky to bude ještě Nisanka z Jablonce nad Nisou. Pořad začíná v 19.30 hodin. 

Lísteček
Gaudeamus - muzika

Sobota 6. května

Areál letního kina Tuchlovice       
         V sobotu si začnete užívat už v 10 hodin 12 minutové vstupy jednotlivých souborů na podiu před Českou hospodou, kterými vás pozvou na hlavní sobotní pořad s názvem „Hádej, hádej, hadači“ do letního kina. Tam vás kromě již zmíněných souborů budou nadšeně očekávat ještě pražští Gaudeamus, Moták doprovázený Kvítkem z Hradce Králové, Rosénka a Valášek. Bohatý pořad vám nabídne tance ze středních, jižních a severních Čech, nadchnou vás chlapské zbojnické tance z Valašska a nebude chybět stále oblíbenější městský folkor . Pestrá všehochuť, která snad uspokojí všechny chuťové buňky. Začíná se ve 14 hodin.

     Po dopoledním programu se na podiu před Českou hospodou představí Víťa Marčík (mladší) se svým divadelním představením „Pohádka pro děti i dospělé“ a pokud vám jeho umění zachutná, můžete se na něj těšit také v areálu letního kina před večerním koncertem Tomáše Kočka. 

        Za zmínku stojí i to, že v okolí amfiteátru budou stejně jako loni stánky, v nichž představí sebe a svou činnost některé neziskové organizace z Rakovnicka a Kladenska.

         Pokračuje se večer. V 19 hodin si můžete zatancovat s Jasénkou a Nisankou, které povedou v areálu letního kina pro všechny tancechtivé Školu tanců, potom přijde pohádka Víti Marčíka mladšího na dobrou noc. A že to bude dlouhá noc! V půl deváté se přesunete do amfiteatru o 10 metrů níže na večerní pořad kapely TOMÁŠ KOČKO &ORCHESTR. Jejich hudba mísí moravské hudební prvky v aktualizovaném rámci, přidává doteky progresivního rocku, neo-folku, a dokonce i trendy v oblasti elektronické hudby. V jejich hudbě jako by ožívala starověká Velká Morava. 

Neděle 7. května

Areál letního kina Tuchlovice

        Pokračuje se v neděli v 10 hodin dopoledne opět v letním kině pořadem Tancuj s námi, Floriánku (a můžeš taky trochu hádat), kdy se na jevišti znovu objeví Jasénka, Lísteček, Nisanka a Rosénka. Kromě nich pak Borůvky z Rakovníka, Jarošovci a Jarošáček z Mělníka a Notičky z Řevnic. Ti všichni přijedou, aby udělali radost nejen sobě, ale i divákům. 

Skláři z Jizerských hor

     V okolí amfiteátru se mimo jiného představí i skláři z Jizerských hor, kteří jsou držiteli značky regionální produkt Jizerské hory a budou přímo na místě předvádět práci se sklem. Co se jejich řemesla týče, jde o výrobu tzv. železnobrodských figurek. Jedná se o tavení skleněných tyček u sklářského kahanu zhruba při 900°C a následnou metodou vinutím a tažením se z těchto tyček vyrábějí skleněné figurky nebo různé šperky. V tomto případě se bude jednat o autorské přívěsky a náušnice a to umělecké pro dospělé, ale také s motivy zvířátek pro děti, dále potom míchátka, závěsné myšky na skleničky, opěrky pro orchideje a stojací zvířátka.

Tomáš Kočko
LČR

Lesy České Republiky

AVE

AVE CZ

ČLUZ

ČLUZ Nové Strašecí

ssi.cz

SSI Group

Kuře na Tuchlovické pouti!    

Jistě není třeba nikomu z Vás představovat KUŘE – veselou žlutou postavičku, která je symbolem nadace Pomozte dětem. Pomozte dětem je společným projektem NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti) a České televize, kteří podporují ohrožené a znevýhodněné děti.
KUŘE jezdí po celé republice, účastní se mnoha různých akcí a vybrané peníze pomáhají potřebným. Přijede i k nám na festival do Tuchlovic! Budete tedy mít jedinečnou možnost spojit příjemné s užitečným a svým případným příspěvkem navíc pomůžete dobré věci.

Nadace rozvoje občanské společnosti
Nadace rozvoje občanské společnosti

Sdílejte tuto stránku