10. ročník  festivalu

Tuchlovická pouť 2003

  1. – 4. května 2003

Také desátý ročník festivalu se konal pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla.

Pro jubilejní desátý ročník byly vylepšeny pořady z minulého roku. Ve čtvrtek začal festival přehlídkou středočeských souborů s názvem Prameny ve Středočeském divadle v Kladně, kde také hostovaly všechny tři zahraniční soubory. Páteční pořad v Tuchlovicích se přesunul ze sálu hotelu Česká hospoda do kostela sv. Havla, kde v podvečer proběhlo komorní představení souboru Křivoklátští hudci. Vystoupení v Novém Strašecí v kulturním domě DUO se opět zhostil velice dobře domácí soubor Čtyřlístek, který hostil zahraniční soubory Raslavičan ze slovenských Raslavic u Bardějova, Srbija ze srbského Bělěhradu a dětský soubor Linelis z litevského města Panevezys.  Kromě již obvyklých sobotních pořadů (dopolední volná vystoupení po obci, odpolední hlavní pořad festivalu, ve kterém se představil zvláštní host v podobě skupiny TiDiTaDe předvádějící autentickou africkou hudbu s tanci, večerní tancovačka a „noční“ folklorní nokturno) se představí soubory v osvědčené „taneční škole“ (Srbija a Raslavičan budou učit taneční variance svých regionů). 

Před nokturnem měla své představení perla tohoto ročníku ve společném vystoupení souboru Hradišťan a hudební skupiny Talant, kdy Jiří Pavlica, vedoucí obou seskupení, kombinoval folklor s World Music a ve druhé polovině předvede soubor Hradišťan své pásmo „O Slunovratu…“. V neděli se už tradičně předvedly dětské soubory. Desátého ročníku se zúčastnilo celkem devatenáct souborů ze středních Čech, Moravy, Slovenska, Litevska a Srbska.

V oblasti stravování platí již pravidelně se opakující příprava sobotních obědů v místní školní jídelně, páteční večeře pro hostující soubory v jídelně SOU Stochov a nedělní obědy pro dětské soubory v tuchlovickém hotelu Česká hospoda. Ubytovány budou soubory opět v SOU Stochov, v STS v Novém Strašecí a v tomto roce v ještě v SOU Písky. Celkem se jedenáctého ročníku festivalu zúčastnilo rekordních 602 členů souborů.

Přehled zúčastněných souborů:

dětské soubory 
Jaro (Praha)
Limborka (Praha)                                  Lučinka (Praha)
Notičky (Řevnice) 
Rosénka (Praha) 
Šáteček (Semice) 
Vonička (Čestlice)      

dospělé soubory 
Benešáček (Benešov u Prahy)
Čtyřlístek (Nové Strašecí)
Gaudeamus (Praha)  
Mateník (Praha) 
Šarvanci (Praha) 
Vycpálkovci (Praha) 

hostující soubory 
Hradišťan (Uherské Hradiště) 
Křivoklátští hudci (Křivoklát) 
Linelis (dětský soubor, Panevezys – Litevsko) 
Raslavičan (Raslavice – Slovensko) 
Srbija (Bělehrad – Srbsko) 
TiDiTaDe (Praha)

Hlavní sponzoři - Tuchlovická pouť

Pořadatel

Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek
Komenského náměstí 209
271 01 Nové Strašecí

Email:
mikovcovatereza@seznam.cz
pro.kacku@seznam.cz


Spolupořadatelé

Obec Tuchlovice
E-mail: outuchlovice@volny.cz
Tel.: (+420) 312 657 020

Folklorní unie Prahy a Stř. kraje
Jana Svobodová, předsedkyně FU PraSk, K Vodárnám 1033
252 29 Karlík
tel: (+420) 777 600 448
pfu@email.cz
jajsv@dobnet.cz

Made with ‌

Landing Page Software