16. ročník  festivalu

Tuchlovická pouť 2009

 8. – 10. května 2009

Šestnáctý ročník festivalu se konal opět pod záštitou náměstka hejtmana Středočeského kraje Marcela Hraběte, radního Středočeského kraje Václava Beneše a primátora města Kladna Dana Jiránka.

Šestnáctý ročník se opět zaběhl do „starých kolejí“ a proběhl opět v podobném scénáři, jako v minulých letech. Páteční tuchlovický pořad se konal v kostele sv. Havla, kde se představila muzika J. Vycpálka a soubor Děcka ze Skoronic. Vystoupení v sále novostrašeckého kulturního centra obstaral opět domácí soubor Čtyřlístek a s ním se představil ještě jednou soubor Děcka ze Skoronic a muzika J. Vycpálka, a dále Slezský soubor Heleny Salichové a rumunský soubor Širiana. 

Kromě již obvyklých sobotních pořadů (dopolední volná vystoupení po obci, odpolední hlavní pořad festivalu, večerní tancovačka a „noční“ folklorní nokturno) byl v podvečer připraven komponovaný pořad souborů Salichovci a Gaudeamus. Před nokturnem se v osvědčené „taneční škole“ představil Slezský soubor Heleny Salichové. Poprvé nastala změna ve skladbě odpoledních pořadů, protože v sobotu i v neděli došlo k promíchání dospělých a dětských souborů. Šestnáctého ročníku se zúčastní celkem sedmnáct souborů z Čech, Moravy a z Rumunska.

     Stravování bylo jako tradičně zajištěno v sobotu v místní školní jídelně a v neděli v hotelu Tuchlovice. Ubytovány byly soubory opět v SOU Stochov a v STS v Novém Strašecí, v tenisovém klubu na Stochově a v kladenské ubytovně. Celkem se šestnáctého ročníku festivalu zúčastnilo 494 členů souborů.

Přehled zúčastněných souborů:

dětské soubory 
Jarošáček (Mělník)
Kytice (Praha)
Malá Rosénka (Praha)
Notičky (Řevnice)
Šáteček (Semice)
Vonička (Česlice)
Vrbina (Praha)

dospělé soubory 
Čtyřlístek (Nové Strašecí) 
Gaudeamus (Praha) 
Jarošovci (Mělník)
Limbora (Praha)
Lidová muzika z Chrástu
Muzika J. Vycpálka (Praha)
Rosénka (Praha) 

hostující soubory 
Děcka ze Skoronic (Skoronice)
Širiana (Arad - Rumunsko)
Slezský soubor Heleny Salichové (Opava)

Mobirise

Kuře na Tuchlovické pouti!

Pomozte dětem je společným projektem NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti) a České televize, kteří podporují ohrožené a znevýhodněné děti.

Mobirise

Dávám židli do kruhu

Podpořte kreativitu studentů po celé České republice a povzbuďteje, aby si udělali vlastní projekt ohledně duševního zdraví a destigmatizace duševních chorob.

Hlavní sponzoři XXVI. ročníku - Tuchlovická pouť

Pořadatel

Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek
Komenského náměstí 209
271 01 Nové Strašecí

Email:
mikovcovatereza@seznam.cz
pro.kacku@seznam.cz


Spolupořadatelé

Obec Tuchlovice
E-mail: outuchlovice@volny.cz
Tel.: (+420) 312 657 020

Folklorní unie Prahy a Stř. kraje
Jana Svobodová, předsedkyně FU PraSk, K Vodárnám 1033
252 29 Karlík
tel: (+420) 777 600 448
pfu@email.cz
jajsv@dobnet.cz

Website was made with Mobirise