17. ročník  festivalu

Tuchlovická pouť 2010

    7. – 9. května 2010

Tento ročník proběhl pod záštitou náměstka hejtmana Středočeského kraje Marcela Hraběte a primátora Stat. města Kladna Dana Jiránka.

Celý festival se opět nesl ve stejném duchu jako předešlé roky. Jen po zkušenosti ze 16.ročníku organizátoři znovu zvolili „namíchaný“ program, kdy diváci mohli shlédnout v sobotu současně dětské i dospělé soubory. 

Jedinou výjimkou tohoto ročníku snad byla absence zahraničního souboru, což však vůbec nic nezměnilo na pestrosti programu. Zahraniční-slovenský folkor přijel představit soubor Šmykňa z Ostravy, který vedle Šafránu z Jablonce nad Nisou a Malé Ondřejnice ze Staré vsi nad Ondřejnicí byl hostem festivalu.

Páteční program byl již tradičně zahájen koncertem v Tuchlovickém kostele, kde se o maličko odlišný program, než na který jsme byli zvyklí z předchozích ročníků, postaraly čtyři členky souboru Čtyřlístek. Zazněla lidová poezie v hudebních úpravách Leoše Janáčka, Jaroslava Křičky, Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka aj. s doprovodem klavíru. V Novém Strašecí dále navazoval pořad Vítejte u nás, kde domácí Čtyřlístek přivítal hosty festivalu a Rosénku z Prahy. 


Sobotní dopoledne se stalo opět pozvánkou na odpolední pořad, který měl název „Od jara do jara“. Nechyběly jarní hry, pasení oveček, jarmark, zámecká hostina, ale ani čerti, andělé, Betlém a masopustní tancovačka v hospodě. Večerní atmosféru úžasně navodila folklorbeatová kapela DOCUKU z Valašského Meziříčí, dále Škola tanců pod vedením Šmykni a dále se už jen „na sv. Floriána tančilo až do rána“.

  Neděle opět probíhala již od dopoledních hodin pozvánkami na odpolední pořad „Přijeli jsme na pouť“, který byl pestrou mozaikou různých témat.

Ubytování pro soubory nám letos poskytli SOŠ Stochov, Tenisový klub Stochov, Labyrint Kladno v Libušíně a Domov důstojného stáří v Tuchlovicích. Za stravu opět vděčíme Tuchlovické ZŠ a České hospodě.

Přehled zúčastněných souborů:

Lísteček z Nového Strašecí
Jarošovci z Mělníka
Čtyřlístek z Nového Strašecí
Zvonky z Mělníka
Šmykňa z Ostravy
Rosénka
Malá Ondřejnica ze Staré vsi
Gaudeamus
Moták
Benešáček z Benešova
Prstýnek 
Kytice 
Šafrán z Jablonce nad Nisou 
Notičky z Řevnic 
Jarošáček z Mělníka 
Vonička z Čestlic

Mobirise

Kuře na Tuchlovické pouti!

Pomozte dětem je společným projektem NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti) a České televize, kteří podporují ohrožené a znevýhodněné děti.

Mobirise

Dávám židli do kruhu

Podpořte kreativitu studentů po celé České republice a povzbuďteje, aby si udělali vlastní projekt ohledně duševního zdraví a destigmatizace duševních chorob.

Hlavní sponzoři XXVI. ročníku - Tuchlovická pouť

Pořadatel

Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek
Komenského náměstí 209
271 01 Nové Strašecí

Email:
mikovcovatereza@seznam.cz
pro.kacku@seznam.cz


Spolupořadatelé

Obec Tuchlovice
E-mail: outuchlovice@volny.cz
Tel.: (+420) 312 657 020

Folklorní unie Prahy a Stř. kraje
Jana Svobodová, předsedkyně FU PraSk, K Vodárnám 1033
252 29 Karlík
tel: (+420) 777 600 448
pfu@email.cz
jajsv@dobnet.cz

Web page was designed with Mobirise