V uvedeném roce se festival uskutečnil v rámci akce Svátek hudby 1997 a Evropský den hudby. Kromě toho bylo sobotní vystoupení středočeských souborů zahrnuto do regionální přehlídky folklorních souborů pod názvem Prameny. Dále došlo k rozšíření o další pořad pod názvem „Folklorní nokturno“, který byl plánován na sobotu večer a který ovšem z důvodu chladného počasí neměl velký ohlas.
K pátečnímu „muzicírování“ si soubor Čtyřlístek přizval slovenský soubor Toplian a moravský soubor Olšava. Kromě nich měl být druhým zahraničním hostem italský soubor Gruppo Zampognari, který však na poslední chvíli účast odřekl.
Během sobotních pořadů opět vystoupily soubory s dospělými účastníky a v neděli se představily dětské soubory, jejichž vystoupení oživil poslední host slovenský dětský soubor Machnáčik. Čtvrtého ročníku se zúčastnilo celkem osmnáct souborů ze středních Čech, Moravy a Slovenska.
Kromě sobotních obědů a večeří v místní školní jídelně a nedělních obědů v jídelně Dolu Nosek byly čtvrteční a páteční večeře pro hostující soubory připraveny v jídelně SOU Stochov, kde byly některé soubory také ubytovány. Mimoto bylo nutné sehnat z důvodu „nočního“ pořadu další ubytovací kapacity. Využilo se ubytování v hotelu DUO v Novém Strašecí, v STS v Novém Strašecí a v SOU Libušín. Celkem se festivalu zúčastnilo 537 členů souborů.
Přehled zúčastněných souborů:
dětské soubory
Benešáček (Benešov u Prahy)
Dráteníček (Praha)
Jarošáček (Mělník)
Kamínek (Praha)
Kytice (Praha)
Limborka (Praha)
Lísteček (Nové Strašecí)
Lučinka (Praha)
Tuchlováček (Tuchlovice)
dospělé soubory
Čtyřlístek (Nové Strašecí)
Gaudeamus (Praha)
Jarošovci (Mělník)
Limbora (Praha)
Mateník (Praha)
hostující soubory
cimbálová muzika Jiřího Janouška (Praha)
Machnáčik (Trenčianske Teplice – Slovensko)
Olšava (Uherský Brod)
Toplian (Giraltovce - Slovensko)
Website Building Software